У колоквіумі на тему «Мобільність і захист вразливих осіб у Європі: знання і вивчення механізмів» взяли участь правознавці, товариства, що займаються даною проблематикою, а також представники нотаріатів ЄС.
У вступному слові президент Вищої ради нотаріусів метр Жан Таррад зазначив, що питання вразливих осіб є неминучим у країнах ЄС: «Захист найбільш вразливих є ціллю всіх держав і їх політичного керівництва. Похилий вік, хвороба або обмеження працездатності можуть зробити з будь-якого громадянина вразливу особу». У промові він послався на статистичні дані ЄС, згідно з якими від 80 до 120 мільйонів громадян європейських держав мають ту або іншу форму обмеженої працездатності; у 2050 році близько 37 % населення Європи матиме понад 60 років, 10 % - понад 80 років».
Відтак, метр Таррад вважає за необхідне «сприяти європейській співпраці з цього питання, запроваджуючи конкретні механізми (створення і об’єднання в єдину мережу реєстрів) та інформуючи про це громадян і професіоналів. Наша кінцева мета повинна полягати у тому, щоб дозволити вразливим особам переміщення всередині Європейського Союзу, як і всім іншим громадянам, одночасно зберігаючи пільги від захисту, якого вони потребують».
Викладач Сиріл Нурісса у своєму виступі зупинився на окремих аспектах міжнародного приватного права, зокрема положень Конвенції від 13 січня 2000 року щодо міжнародного захисту людей похилого віку. Викладач Давид Ногеро підкреслив нагальну необхідність для Франції створити реєстр, щоб забезпечити розповсюдження інформації про захист вразливих осіб у майбутньому.
Учасники колоквіуму були ознайомлені з німецькою та австрійською системами захисту.
Представниця Європейської комісії Патриція де Люка детально розповіла про заходи, вжиті ЄС: європейську стратегію 2020 в інтересах інвалідів, директиву проти дискримінації від 2000 року, директиву проти дискримінації за віком, яка перебуває в процесі обговорення, Конвенцію ООН, що підписана у 2007 році, програму спільного фінансування Дафне.
Присутнім було презентовано розділ «Вразливі особи в Європі», який існує вже 2 місяці на веб-сайті «Нотаріуси Європи». Незабаром сайт буде доступним іспанською мовою. Його розширення планується на початку 2015 року разом з розміщенням каталогу з питання захисту неповнолітніх.
Детально: «Вразливі особи в Європі» www.personnes-vulnérables-europe.eu