УВАГА! Сайт працює у тестовому режимі.

Світовий банк вивчає напрямки можливої співпраці з Україною у реформуванні сфери юстиції

15 грудня 2014
Розмір шрифту: Аб Аб Аб

З метою визначення можливих напрямків надання допомоги Світовим банком у здійсненні реформ у сфері юстиції в Україні, 11 грудня 2014 року Президент Нотаріальної палати України Наталія Василина провела робочу зустріч з провідним спеціалістом Світового банку з питань державного управління паном Амітабхою Мукхерджі та спеціалістом Світового банку з питань інформаційного забезпечення і бізнес-рішень паном Четчересом Чітваранундом.

Після ознайомлення іноземних експертів з основними аспектами нотаріальної діяльності в Україні, а також завданнями і функціями Нотаріальної палати, їм було викладено наше бачення пріоритетних напрямків можливої співпраці України зі Світовим банком у сфері нотаріату. Зокрема, було наголошено на нагальності впровадження ІТ-технологій для розв’язання питань максимально швидкого та повного наповнення Єдиного державного демографічного реєстру України з одночасним визначенням нотаріусів уповноваженими суб’єктами та впровадженням Єдиного електронного нотаріального архіву, що дало б можливість значно спростити та убезпечити процес нотаріального оформлення документів в інтересах зацікавлених осіб.  

Іншим напрямком можливої співпраці визначено сприяння експертів Світового банку в проведенні змін, яких потребує національне законодавство з питань нотаріату. Зокрема, Наталія Василина наголосила на значній та важливій ролі нотаріусів як державних реєстраторів, а також на здатності сучасного нотаріату взяти на себе значну кількість питань, що на сьогодні потребують звернення до суду заінтересованих осіб. У першу чергу це стосується значної кількості справ окремого та наказного провадження, які досі  вимагають виключно судового розгляду.

За результатами зустрічі з іноземними експертами досягнуто домовленості щодо спільної підготовки звіту-резюме, в якому буде викладене бачення подальшої співпраці Світового банку з Україною щодо здійснення реформ у сфері юстиції.

Кількість переглядів: 1104

Архів публікацій