УВАГА! Сайт працює у тестовому режимі.

Журнал "Нотаріат України", № 3(вересень), 2017

07 вересня 2017
Розмір шрифту: Аб Аб Аб

ДЛЯ ПЕРЕГЛЯДУ НАТИСНІТЬ НА ЗОБРАЖЕННЯ

Готуючи цей номер журналу, який приурочено до професійного свята  нотаріусів – Дня нотаріату України, до рук мені потрапила книга, гортаючи сторінки якої я натрапила на ось такий текст (мова оригіналу): «… сколько опыта, знания людей, жизни и всех тонкостей закона должен проявлять нотариус, чтобы добросовестно нести свою тяжелую обязанность. Сколько предусмотрительности, знания и опыта требуется от нотариуса при совершении больших и сложных договоров, контрактов, купчих, закладных, где каждый недосмотр, каждая ошибка нотариуса могут гибельно отразиться на материальных интересах тех, кто решился прибегнуть к помощи нотариуса и положиться на его знания и опыт; его ошибки в актах почти непоправимы, поэтому каждый составленный им акт должен обладать всеми качествами в превосходной степени» (А. Фемелиди «Исторія Нотаріата», 1902) .

Вдумуючись у ці рядки, можна зсказати, що за століття вони не втратили своєї актуальності, а навпаки доводять беззаперечну значимість професії нотаріуса у суспільстві. Нотаріус – митець, охоронець права і літописець юридичної буденності. Його розчерк пера як магія, щоперетворює буденні ситуації у юридичні документи, викладає на папері волю людини, а подекуди взагалі змінює її життя.

Сьогодні перед нотаріатом України постають нові виклики, які вимагають від її представників стійкості, незламності духу і вірності професії. Не зрадити, бути чесним перед собою і людьми, не залишатися осторонь, а, навпаки, бути активним – цього потребує сьогодні як нотаріальна професія, так і нотаріальне самоврядування.

Проведений круглий стіл 14 червня та презентовані його учасниками основоположні ідеї подальшого розвитку нотаріату України в напрямку євроінтеграції та децентралізації засвідчив прагнення нотаріальної спільноти активно і беззаперечно творити майбутнє нотаріальної професії, втілюючи принципи Латинського нотаріату та використовуючи позитивний досвід країн-учасників МСЛН.

Тема номеру – нотаріат у фокусі реформ.  Яким бачать свою професію нотаріуси  і що необхідно зробити для її європейського розвитку ви можете ознайомитись у рубриці «Нотаріат у фокусі». Про головну спортивну подію в житті наших нотаріусів – Олімпіаду у Польщі ви прочитаєте на сторінках розділу «Самоврядування», де також знайдете інформацію про проведені НПУ заходи з підвищення професійного рівня нотаріусів.

Журнал започатковує рубрику «Обличчя нотаріату», на сторінках якої ми будемо спілкуватися з нотаріусами про вибір діяльності, складнощі, що спіткали їх на шляху до професійних досягнень та власні принципи, якими керуються у життєвих обставинах. І символічно, що рубрику відкриває Олена Кирилюк, приватний нотаріус, член комісії НПУ з питань співробітництва з органами державної влади та місцевого самоврядування, яка цього року відзначила 10 років нотаріального стажу.

Про проблемні питання, які виникають при оформленні спадщини на підставі заповіту подружжя в «Авторській колонці» розповідає приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Людмила Садихова, а у рубриці «Нотаріальний практикум» ви знайдете корисну інформацію щодо практичного застосування законодавства в нотаріальній діяльності.

Редакція журналу запрошує Вас, шановні нотаріуси, публікувати свої авторські статті та ділитися своїми думками щодо актуальних питань нотаріальної діяльності на сторінках професійного видання «Нотаріат України». Надсилайте їх на press.npu@gmail.com.

Також у номері: новини НПУ та його відділень, міжнародні новини, а також вітання з днем народження та інформація про нагородження до Дня нотаріату. Якщо ви бажаєте привітати колег з іменинами на сторінках журналу пишіть в редакцію на електронну адресу. Вдячні будемо і за пропозиції щодо тем нашого видання.

Шановні нотаріуси! Від імені апарату Нотаріальної палати України та редакції журналу «Нотаріат України» прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого професійного свята. Бажаємо нотаріальному співтовариству оптимізму, нових здобутків та успіхів, незгасного бажання плідно працювати та впевненості у власних силах. Щастя і благополуччя!

 

З найкращими побажаннями

Леся Арнаутова,  головний редактор

Кількість переглядів: 4326

Архів публікацій