УВАГА! Сайт працює у тестовому режимі.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

10 січня 2018
Розмір шрифту: Аб Аб Аб

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

 

Щодо деяких питань, пов’язаних із звітуванням нотаріусів перед органами Пенсійного фонду України

 

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 № 2148-VIII (далі - Закон № 2148) пункт 9 статті 1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» від 26 червня 1997 року № 400/97 доповнено абзацом третім – шостим. Зазначені зміни набули чинності з 11 жовтня 2017 року.

Відповідно до абзацу 5 пункту 9 статті 1 вказаного Закону нотаріуси щокварталу, до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом, подають до органів Пенсійного фонду України за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса звіт про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна, включаючи інформацію про вартість такого майна та суму сплаченого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в порядку та за формою, визначеними Кабінетом Міністрів України.

Як вже зазначалось, вказана норма набула чинності 11 жовтня 2017 року, у зв’язку з чим до 20 січня 2018 року у нотаріусів виникає обов’язок подати зазначений звіт у порядку та за формою, встановленою Кабінетом Міністрів України.

Прикінцевими та перехідними положеннями Закону № 2148 встановлений термін у три місяці для приведення підзаконних на нормативних актів у відповідність до цього Закону.

Однак, станом на сьогодні відсутня затверджена Кабінетом Міністрів України форма такого звіту та порядок його подання.

На офіційному сайті Пенсійного фонду України (http://www.pfu.gov.ua) (далі - ПФУ) в розділі «нормотворча діяльність» опублікований проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 3 листопада 1998 р. № 1740 і від 25 серпня 1999 р. № 1549», яким встановлюється форма звітності про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна та сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування та передбачається подання такої звітності на паперових носіях.

Також на вказаному сайті ПФУ опублікована інформація, що до порядку денного сьомої сесії Верховної Ради України восьмого скликання включено внесений Кабінетом Міністрів України проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” щодо адміністрування збору з окремих видів господарських операцій” (реєстр. № 6667), яким передбачається передача функцій контролю за цими зборами, а також подання звітності з нарахування та сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій до органів Державної фіскальної служби України.

Тобто, на сьогодні є декілька проектів змін до постанов Кабінету Міністрів України від 3 листопада 1998 р. № 1740 і від 25 серпня 1999 р. № 1549.

В деяких регіонах України територіальні органи ПФУ звертаються до нотаріусів з вимогою надати звіт про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна та сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування за формою, яка не затверджена Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, вважаємо, що відсутність затвердженої форми вищевказаного звіту та порядку його подання унеможливлює належне виконання нотаріусами обов’язку подати до органів ПФУ звіт про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна та сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування за 4 квартал 2017 року.

 

Відділ методичного забезпечення

та інформаційно-аналітичної роботи НПУ

 

спільно з

 

Комісією НПУ з аналітично-методичного

забезпечення нотаріальної діяльності

 

10.01.2018

Кількість переглядів: 15991

Архів публікацій