УВАГА! Сайт працює у тестовому режимі.

Нотаріуси отримають можливість перевіряти дані ID- паспортів

27 лютого 2018
Розмір шрифту: Аб Аб Аб

 

 

Шляхи вирішення проблемних питань доступу нотаріусів до Єдиного державного демографічного реєстру в контексті захисту прав громадян обговорювалися на робочій зустрічі представників Нотаріальної палати України, Міністерства юстиції України та Державної міграційної служби України. В зустрічі, що відбулася 26 лютого у стінах Державної міграційної служби України, взяли участь член Ради НПУ, голова комісії НПУ з питань запобігання та протидії кіберзлочинності Наталія Козаєва, голова комісії НПУ з питань співробітництва з органами державної влади та місцевого самоврядування Олена Кирилюк, голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк, заступник директора департаменту приватного права – начальник Управління нормативно-правового та методичного забезпечення нотаріату Олена Мартинюк та директор департаменту інформатизації, телекомунікацій та захисту інформації Державної міграційної служби України Іван Двойленко.

   На сьогодні нотаріуси можуть отримувати дані із демографічного реєстру шляхом надсилання лише запиту, не маючи при цьому безпосереднього доступу до нього. Як роз’яснили у ДМС, підключення робочого місця нотаріуса до демографічного реєстру зараз практично неможливе, оскільки це технічно складний та фінансово затратний процес, тому в майбутньому планується інтеграція даних демографічного реєстру із реєстрами територіальних громад та іншими реєстрами. Разом з цим, зважаючи на зростаючі темпи видачі ID-паспортів, нотаріуси потребують ресурсу для перевірки даних осіб, яким видані нові паспорти.

   Після обговорення можливих варіантів оперативного вирішення проблеми учасники зустрічі вирішили ініціювати розробку програмного продукту для нотаріусів, за допомогою якого буде можливо перевірити дані, записані на ID-паспорт. Забезпечення нотаріусів відповідною програмою і пристроями-кардрідерами дозволить захистити права та інтереси громадян, гарантувати безпечність нотаріального процесу.

   Нотаріальна палата України і надалі співпрацюватиме із ДМС для пришвидшення реалізації основної мети – створення механізму автоматичної передачі даних із демографічного реєстру до тих реєстрів, якими вже користуються нотаріуси.

Кількість переглядів: 3850

Архів публікацій