УВАГА! Сайт працює у тестовому режимі.

Реакція на публікацію UBR.UA від 29.09

02 жовтня 2017
Розмір шрифту: Аб Аб Аб

Головному редактору

інформаційного ресурсу UBR.UA

Олені Лисенко

         

пл. Спортивна, 1а, БЦ "Гуллівер",

32 поверх, Київ, 01001

 

Шановна пані Олено!

На інформаційному ресурсі UBR.UA за посиланням: http://ubr.ua/ukraine-and-world/society/v-ukraine-izmenili-pravila-poluchenija-nasledstva-3854601 розміщена стаття під назвою «Людям позволили не укладываться в оговоренные законом 6-месячные сроки наследования» автора Віти Філонич.

Нотаріальна палата України, як професійна самоврядна організація, що здійснює представництво та захист професійних прав та інтересів нотаріусів згідно Закону України «Про нотаріат», особливо звертає Вашу увагу на опублікований з порушенням професійної етики та без дотримання об’єктивності викладу цей матеріал.

По-перше, назва статті ОДРАЗУ ВВОДИТЬ ЧИТАЧА В ОМАНУ, оскільки порушувати законодавство про спадкування в Україні ніхто не дозволяє, жодних змін до Цивільного кодексу України щодо строків прийняття спадщини не відбулося, а тому зміст статті, закладений автором у назву, не відповідає дійсності.

По-друге, оціночні поняття автора в контексті трактування судової практики викликає сумнів у юридичній обізнаності журналіста, яка не має відповідної кваліфікації ні в судовій, ні в нотаріальній сфері.. А як щодо нотаріальної таємниці, законодавства про нотаріат? Автор статті використовувала його під час підготовки матеріалу?

По-третє, коментарі, отримані автором, є некомпетентними, з точки зору їх авторства, оскільки трактувати чи наводити оціночні судження, що стосуються нотаріальної діяльності чи професії нотаріуса, має виключно НОТАРІАЛЬНА ПАЛАТА УКРАЇНИ згідно з законом.

 Чому автор не наводить коментарі нотаріусів, їхнє  бачення ситуації, їхні рекомендації та консультації? Адже тільки нотаріуси, які є порадники і фаховими експертами в сфері спадкового нотаріального процесу для громадян можуть ПРАВИЛЬНО РОЗСТАВИТИ АКЦЕНТИ, щоб матеріал набув правоосвітнього змісту, а не піарного для журналіста. Чи спадщину у нас вже оформлюють керівники юридичних компаній?

Підсумовуючи все вищевикладене, НПУ звертається до вас припинити поширювати недостовірну інформацію, яка вводить в оману читача, порушує права громадян та зачіпає честь і гідність нотаріусів України.

 Ми неодноразово звертали увагу, що ввірений Вам інформаційний ресурс постійно публікує матеріали із сумнівним змістом, таким, що порушує права та інтереси нотаріальної спільноти, оприлюднює недостовірну та застарілу інформацію, порушує право громадян України на інформування державною мовою, без дотримання загально прийнятих етично-моральних норм.

Зважаючи на це, застерігаємо Вас щодо розміщення матеріалів, які стосуються нотаріальної діяльності в Україні, професійного самоврядування та професії нотаріуса, без участі (фахових коментарів та роз’яснень) Нотаріальної палати України.

В подальшому у разі вияву інформації, поширеною UBR.UA, яка принижує честь і гідність нотаріусів, порушує право громадян на достовірну і правдиву інформацію, а також ставлять під сумнів реформи держави у сфері нотаріату та фаховість представників держави, що стоять на сторожі прав громадян, НПУ змушена буде звернутися, без попередження, до правоохоронних органів та державного органу, що здійснює контроль у сфері інформації.

 

Сподіваємось на повагу до професії нотаріуса та її представників, і України загалом!

Будьмо толерантними та чемними!

 

З повагою,  прес-служба НПУ

Кількість переглядів: 1571

Архів публікацій